nedeľa, 23 júna, 2024
AktualityČlánkyOstatné

Publicista Tomáš Přibyl 26. júla 2023 v Senci

Publicista Tomáš Přibyl 27. júla 2023 v Senci
Publicista Tomáš Přibyl 27. júla 2023 v Senci

SOLAR Hvezdáreň Senec vás pozýva na tretiu letnú astroprednášku, ktorá sa uskutoční už 26. júla 2023 o 19:00 v priestoroch ZŠ s VJM Alberta Molnára Szencziho v Senci. Prednáša známy publicista v oblasti kozmonautiky Ing. Tomáš Přibyl na téma „Zo Zeme (opäť) na Mesiac“.

Prednáša: Ing. Tomáš Přibyl
Téma: Zo Zeme (opäť) na Mesiac
– návrat človeka na Mesiac je hlavnou témou programu Artemis. Tomáš Přibyl, publicista v oblasti kozmonautiky a autor mnohých kníh literatúry faktu, vás prevedie podrobným „letovým poriadkom“ od rakety SLS až po „malý krok pre človeka“.

Ing. Tomáš Přibyl – publicista v oblasti kozmonautiky a autor mnohých kníh literatúry faktu. V roku 1996 publikoval svoju prvú knihu Smrť mala meno Challenger. Potom nasledovali nemenej známe knihy ako Deň, kedy sa nevrátila Columbia, Poklady kozmonautiky, Dobytie Mesiaca ai. Osobne stretol viac ako 260 kozmonautov, medzi nimi boli aj šiesti, ktorý mali možnosť prejsť sa po Mesiaci (celkom ich bolo dvanásť). Osobne navštívil všetky kozmické strediská NASA a videl štartovať všetky americké raketoplány. Pôsobí ako kurátor letectva a kozmonautiky Technického múzea v Brne.

Kontakty a ďalšie informácie:

Klára Balogh
SOLAR Hvezdáreň Senec
občianske združenie
Tel.: 0910 482 150
Email: solar@solarastronomy.sk
Web: www.solarastronomy.sk

Zdielaj článok

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec sa nachádza na streche Základnej školy Alberta Molnára Szencziho s vyučovacím jazykom maďarským. Do hvezdárne sa dostanete točitým schodiskom na pravej strane budovy. O program sa stará Astronomické združenie, ktoré Vás srdečne víta na pozorovaní Slnka a nočnej oblohy v Senci, ale aj na zaujímave prednášky.