nedeľa, 23 júna, 2024
AktualityČlánkyOstatné

Spisovateľka Jana Plauchová 12. júla v Senci!

Spisovateľka Mgr. Jana Plauchová 12. júla v Senci!
Spisovateľka Mgr. Jana Plauchová 12. júla v Senci!

SOLAR Hvezdáreň Senec vás pozýva na druhú letnú astroprednášku, ktorá sa uskutoční už 12. júla 2023 o 19:00 v priestoroch ZŠ s VJM Alberta Molnára Szencziho v Senci. Prednáša známa spisovateľka Mgr. Jana Plauchová na téma „Columbia, cesta bez návratu“.

Prednáša: Mgr. Jana Plauchová
Téma: Columbia, cesta bez návratu
– prednáška je venovaná 20. výročiu tragédie raketoplánu Columbia v podaní Mgr. Jany Plauchovej, spisovateľky a odbornej pracovníčky Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiar nad Hronom.

Mgr. Jana Plauchová – odborná pracovníčky Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiar nad Hronom. Jej náplňou práce je najmä popularizácia vedy a výučba základov astronómie, obsluha digitálneho planetária, vytváranie programov do planetária, pozorovanie, prednášanie. Je aj porotkyňou výtvarnej súťaže Vesmír očami detí. Spolu s kolegami získala ocenenie Cena diváka na Astrofilme 2016 za scenár populárno – náučného filmu.

Okrem toho je spisovateľkou, vyšli jej štyri vedecko – fantastické romány a je autorkou množstva vedecko fantastických príbehov. Záujem o sci-fi v nej prebudili detské sci-fi knižky a písať začala už na základnej škole. Svoje prvé ocenenie získala už v roku 2002, potom ešte nasledovalo niekoľko cien v priebehu rokov za literárnu tvorbu. V roku 2021 získala v literárnej súťaži sci-fi a fantasy Cena Karla Čapka víťazstvo v kategórií poviedka a tiež hlavú cenu súťaže.

Kontakty a ďalšie informácie:

Klára Balogh
SOLAR Hvezdáreň Senec
občianske združenie
Tel.: 0910 482 150
Email: solar@solarastronomy.sk
Web: www.solarastronomy.sk

Zdielaj článok

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec sa nachádza na streche Základnej školy Alberta Molnára Szencziho s vyučovacím jazykom maďarským. Do hvezdárne sa dostanete točitým schodiskom na pravej strane budovy. O program sa stará Astronomické združenie, ktoré Vás srdečne víta na pozorovaní Slnka a nočnej oblohy v Senci, ale aj na zaujímave prednášky.