streda, 22 mája, 2024
AktualityČlánkyOstatné

Vedátor Samuel Kováčik 9. augusta 2023 v Senci

Samuel Kováčik 9. augusta 2023 v Senci
Samuel Kováčik 9. augusta 2023 v Senci

SOLAR Hvezdáreň Senec vás pozýva na tretiu letnú astroprednášku, ktorá sa uskutoční už 9. augusta 2023 o 19:00 v priestoroch ZŠ s VJM Alberta Molnára Szencziho v Senci. Prednáša zakladateľ známeho projektu Vedátor Mgr. Samuel Kováčik na téma „Aké skupenstvo má vesmír?“.

Prednáša: Mgr. Samuel Kováčik, PhD.
Téma: Aké skupenstvo má vesmír?
– najrozšírenejší prvok vo vesmíre je vodík. Aké je však najrozšírenejšie skupenstvo? Ako súvisí usporiadanie hmoty s jej vlastnosťami? Čo sa nachádza v stredoch čiernych dier a ako vyzeral vesmír tesne po svojom vzniku? O tomto a mnohom ďalšom sa budeme rozprávať počas prednášky.

Samuel Kováčik – založil projekt Vedátor v roku 2016 . Je teoretický fyzik, dizertáciu získal na FMFI UK. Získal výskumný grant od Írskej výskumnej nadácie na Dublinskom Inštitúte Pokročilých Štúdií. Vo výskume sa zaoberá modifikáciami kvantovej mechaniky, numerickými simuláciami a maticovými modelmi. Dodnes píše veľkú časť textov Vedátora.

(zdroj: https://vedator.space/)

Kontakty a ďalšie informácie:

Klára Balogh
SOLAR Hvezdáreň Senec
občianske združenie
Tel.: 0910 482 150
Email: solar@solarastronomy.sk
Web: www.solarastronomy.sk

Zdielaj článok

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec sa nachádza na streche Základnej školy Alberta Molnára Szencziho s vyučovacím jazykom maďarským. Do hvezdárne sa dostanete točitým schodiskom na pravej strane budovy. O program sa stará Astronomické združenie, ktoré Vás srdečne víta na pozorovaní Slnka a nočnej oblohy v Senci, ale aj na zaujímave prednášky.